Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu poszukuje:

Specjalisty ds. projektów unijnych

Miejsce pracy: Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny

Zakres obowiązków:

  • obsługa administracyjna projektów;
  • prowadzenie bieżących projektów, pozyskiwanie i weryfikacja dokumentów i danych niezbędnych do rozliczenia projektu, korespondencja wewnętrzna oraz zewnętrzna związana z realizacją i rozliczaniem projektów;
  • weryfikacja wydatków i opisywanie dokumentów finansowych pod kątem ich kwalifikowalności i zgodności z projektem;
  • przygotowanie dokumentacji oraz udział w kontrolach i audytach projektów;
  • monitorowanie poziomu realizacji wskaźników projektu;
  • udział w rozliczaniu merytorycznym i finansowym realizowanych projektów;
  • rozliczanie zaangażowania personelu w projektach unijnych pod kątem przygotowywania zestawień na potrzeby działu księgowego;
  • ścisła współpraca z osobami odpowiedzialnymi za prawidłową realizację finansowo-kadrową projektów;
  • monitoring wykonania budżetów projektów;
  • poszukiwanie i pozyskiwanie nowych źródeł finansowania projektów;
  • praca w systemie LSI i innych niezbędnych do przygotowania i złożenia sprawozdań oraz wniosków o płatność;
  • ścisła współpraca z instytucjami finansującymi w zakresie rozliczania wniosków;
  • współpraca z zespołem wewnętrznym, odpowiedzialnym za realizację projektów;
  • współpraca z instytutami badawczymi, partnerami biznesowymi oraz kancelarią prawną;

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego,
  • co najmniej 2-letniego doświadczenia w prowadzeniu i rozliczaniu funduszy unijnych,
  • dobrej i praktycznej znajomości MS Office, w szczególności MS Excel,
  • samodzielności w realizacji zadań,
  • umiejętności pracy w zespole,
  • zdolności analitycznych i organizacyjnych,
  • znajomości bieżących przepisów i wytycznych w zakresie realizacji projektów unijnych i kwalifikowalności wydatków (umiejętność ich zastosowania w praktyce),
  • Znajomości systemu LSI i zasad realizacji oraz wytycznych programowych,
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie pracy w charakterze doradcy zawodowego (nieobowiązkowe).

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę, w wymiarze pełnego etatu,
  • atrakcyjne warunki pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • możliwość skorzystania z benefitów pracowniczych karty sportowej MultiSport, ubezpieczenia grupowego, prywatną opiekę medyczną;

Miejsce pracy: Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. ul. Wojska Polskiego 8, 41-208 Sosnowiec

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji pod adres mailowy: arl@arl.org.pl w tytule z dopiskiem PRACA SPNT